سالن بین‌المللی اسکواش بیرجند افتتاح شد

با حضور وزیر ورزش و جوانان/

سالن بین‌المللی اسکواش بیرجند افتتاح شد

نخستین سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند روز شنبه با حضور وزیر ورزش و جوانان، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسوولان افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه به نقل از ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان جنوبی در این آیین گفت: این مجموعه در زمینی به مساحت ۹۳۰ مترمربع و با هزینه‌کرد پنج هزار و ۶۰۰ میلیون تومان احداث و به بهره‌برداری رسید. حسن عزیزی، جمعیت برخوردار این سالن بین‌المللی را ۲۲۰ هزار نفر ذکر کرد و افزود: نداشتن سالن اسکواش یکی از چالش‌های اساسی ورزش استان بود که با همت و پیگیری به نتیجه رسید.

وی بیان کرد: این پروژه به صورت استاندارد بین‌المللی طراحی و با نظارت فنی فدارسیون اجرا شده است. به قول رییس فدراسیون اسکواش مقرر شد اینجا محل برگزاری و کمپ‌های تیم ملی فدراسیون باشد.

وی ادامه داد: با عنایتی که استاندار خراسان جنوبی داشتند قرار است زمینی در سایت ۲ هکتاری مجموعه گردشگری بند دره بیرجند نیز به این مجموعه افزوده شود تا میزبان رشته‌های مختلف در بخش اسکواش باشیم.

وزیر ورزش و جوانان صبح امروز (شنبه) برای افتتاح ۱۳ پروژه ورزشی و بازدید از طرح‌های اقتصاد مقاومتی وارد خراسان جنوبی شد و بدو ورود به فرودگاه بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی، نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مسوولان استانی قرار گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در سفر یک روزه خود به استان خراسان‌ جنوبی علاوه بر سالن تخصصی و بین‌المللی اسکواش بیرجند، سالن ورزشی چند منظوره بانوان و سالن سقف کوتاه نهبندان و استخر سرپوشیده سربیشه را افتتاح می‌کند.

همچنین سالن‌های ورزشی چند منظوره بانوان سرایان، سالن‌های ورزشی چند منظوره روستای زول قاین و چمن بزرگ زیرکوه، زمین چمن موسویه و زمین چمن سه قلعه سرایان در این سفر به بهره‌برداری می‌رسد.

همزمان با سفر وزیر ورزش و جوانان به خراسان ‌جنوبی زمین چمن‌های مصنوعی روستای بندان نهبندان و روستای رقه بشرویه نیز افتتاح می‌شود.

۱۳ پروژه ورزشی خراسان ‌جنوبی با اعتبار ۱۹ میلیارد تومان و زیربنای ۲۳ هزار و ۸۳۴ مترمربع اجرا شده است که جمعیت ۳۰۳ هزار و ۲۰۰ نفر از شهروندان استان از امکانات و خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.


گفتگوی آنلاین
هیچ اپراتوری در حال حاضر آنلاین نمی باشد
لطفا پیغام خود را گذاشته تا در اسرع وقت به آن رسیدگی و در صورت لزوم با شما تماس گرفته خواهد شد