دکتر سلطانی فر : فضاهای ورزشی را ۶ تا ۷ برابر افزایش داده ایم/

بیش از ۳۰۰ پروژه نیمه کاره را به اتمام رسانده ایم

وزیر ورزش و جوانان در مراسم تجلیل از مدال آوران بازیهای آسیایی و پاراآسیایی استان تهران در جاکارتا گفت: امیدوارم علاوه بر چهار رشته مدال آور المپیکی بتوانیم در کاراته و شمشیربازی نیز در المپیک ۲۰۲۰ صاحب مدال شویم.

به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان دکتر مسعود سلطانی فر که در مراسم تجلیل از مدال اوران المپیک و پارالمپیک پایتخت در جاکارتا سخن می گفت، تاریخچه ای از حضورونتایج ایران در المپیک آسیایی و جهانی ارائه و آنچه که توسط ورزشکاران کشورمان دربازی های آسیایی و المپیک به دست آمده را مطلوب خواند.

او افزود: در بازی‌های آسیایی که پیش از انقلاب در ایران برگزار شد در حالی دوم شدیم که نوزده کشور شرکت کردند، اما در ۲۰۱۸ جاکارتا در حضور ۴۴ کشور ششم شدیم. البته دوپینگ دو بوکسور ازبک اعلام شده که اگر رسمی شود، به رده پنجم صعود خواهیم کرد .

وزیر ورزش و جوانان در ادامه توانمندی های ورزشکاران کشورمان را مورد توجه قرار داد و بیان کرد : تمام توان خود را بکار می‌بریم در المپیک توکیو بتوانیم خوش بدرخشیم و بتوانیم در برخی رشته‌های تیمی هم صاحب مدال شویم .

او در بخش دیگری از سخنانش به المپیکی شدن کاراته و توان ورزشکاران مان در این رشته اشاره کرد و افزود : البته تا کنون کاراته کاها قول سه طلا و شمشیربازی هم قول یکی دو مدال را داده اند.

وزیر ورزش با اشاره به حضور ۱۶ دوره ای ایران در المپیک گفت: هشت دوره آن پیش از انقلاب و هشت دوره بعد از انقلاب بود که در چهار رشته وزنه برداری ، کشتی، تکواندو و تک مدال احسان حدادی در دو میدانی مدال گرفتیم و امسال نیز امیدوارم علاوه براین رشته ها بتوانیم در کاراته نیز به نتایج خوبی برسیم.

او با اشاره به این که در ۴۰سال گذشته ۶ تا۷ برابر به فضاهای ورزشی اضافه شده است، گفت: سال گذشته اتمام ۵۰۰ پروژه را در دستور کار قرار دادیم که خوشبختانه ۷۰۰ پروژه را به اتمام رساندیم .ضمن اینکه پیش بینی کردیم امسال ۷۰۰ پروژه را به اتمام برسانیم که تا به امروز و در هفته دولت ۳۳۰ پروژه را به بهره برداری رساندیم. امیدواریم با وجود همه محدودیت‌ها و کمبود منابع و اعتبارات به همان عدد ۷۰۰ پروژه برسیم.

دکتر سلطانی فر همچنین در جمع خبرنگاران گفت: در آستانه بازی‌های المپیک و پارالمپیک سرگرم برگزاری رقابت‌های انتخابی برای کسب سهمیه المپیک و پارالمپیک هستیم. البته تاکنون ۴ سهمیه کسب شده که امیدوارم یک سهمیه دیگر نیز امروز کسب کنیم.وی اظهار داشت : تلاش بر این است که تعداد سهمیه‌های خود را در رشته های مختلف افزایش دهیم. علاوه بر این که هدف گذاری بر این است که در رشته های کاراته و شمشیربازی در بخش انفرادی و تیمی بر روی سکو قرار بگیریم.

وی در پایان افزود: در سایر رشته‌ها نیز همچون جودو، قایقرانی و تیراندازی نیز نیم نگاهی به مدال داریم و امیدوارم در این رشته ها نیز در المپیک ۲۰۲۰ به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.


گفتگوی آنلاین
هیچ اپراتوری در حال حاضر آنلاین نمی باشد
لطفا پیغام خود را گذاشته تا در اسرع وقت به آن رسیدگی و در صورت لزوم با شما تماس گرفته خواهد شد