توسعه امکانات سخت افزاری در ورزش یکی از دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی است
وزیر ورزش و جوانان نهادینه شدن مردم سالاری دینی در سایه حکومت اسلامی را یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و همچنین از توسعه امکانات سخت افزاری به عنوان یکی از دستاوردهای بزرگ ورزش ی نام برد و از بلوغ سیاسی ملت ایران در برهه های مختلف نیز به نیکی یاد کرد و از تشکیل نظام ارزیابی فدراسیون ها از دید مدیران کل استانی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، دکتر مسعود سلطانی فر در اولین نشست با مدیران کل استانی در سال جاری که صبح امروز در سالن جلسات وزارتخانه برگزار شد ،به اهمیت جلسات مدیران ستادی با مدیران کل استانی تاکید کرد و با بیان اینکه ادارات کل ورزش و جوانان استان ها و فدراسیون ها دو بال وزارت ورزش و جوانان هستند،اظهار داشت: ادارات کل و فدراسیون ها به عنوان صف هرگاه قوی و پرقدرت کارکنند ،بخش اعظم ماموریت های ما اجرا شدنی خواهد بود.
به گفته وزیر ورزش و جوانان ،در سال جاری با همفکری که صورت گرفت مقرر شده هر دو ماه یکبار جلسات با مدیران کل ورزش و جوانان استان ها برگزار شود.
دکتر سلطانی فر به پیگیری مباحث مطرح شده در این نشست هم تاکید و اظهار داشت: بسیاری از مواردی که مدیران استانی مطرح کردند در شورای معاونین حل و فصل می شود و برخی از مشکلات نیز با ارتباطات و تعاملات با دیگر دستگاه ها قابل حل است.
وزیر ورزش و جوانان گفت: از هر مدیر متناسب با ابزار، امکانات و اختیاراتی که دارد انتظار داریم و پاسخ می خواهیم و توصیه می کنیم در یک فضای آرام و منطقی و تعامل با دیگر دستگاه ها و استفاده از ظرفیت های قانونی به حل مشکلات بپردازند و در این بین وزارت ورزش و جوانان نیز ادارات کل استانی را حمایت و پشتیبانی خواهد کرد.
وزیر ورزش و جوانان مهمترین دستاوردهای بعد از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی را در کنار موفقیت های بزرگ از جمله پیروزی در هشت سال دفاع مقدس و پیروزی در اجرای برجام که با برطرف شدن سایه جنگ از کشور و رفع تحریم ها همراه بود ؛ عدالتی دانست که در عرصه های مختلف ایجاد شده است.
دکتر سلطانی فر ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی زیر ساخت معتبر ما ورزشگاه آزادی ، شهید شیرودی و ورزشگاه تختی بود اما اکنون مجموعه های ورزش ی بسیار خوبی در اکثر نقاط کشور وجود دارد بطوریکه مراکز استان ها ورزش گاه 15 هزار نفری دارند و در برخی شهر ها نیز از ورزش گاه های 5 هزار نفری سود می برند .
وزیر ورزش و جوانان توضیح داد: در مقام مقایسه هفتاد تا هشتاد درصد از مجموعه های ورزشی و امکانات سخت افزاری ورزش در 38 سال گذشته ایجاد شده که دستاورد بزرگ جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر سلطانی فر یکی از مهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی را که باعث شده ملت ایران به بلوغ سیاسی برسد ،نهادینه شدن نظریه مردم سالاری دینی عنوان کرد.
وزیر ورزش و جوانان گفت: وقتی معمار کبیر انقلاب اسلامی ، نظام جمهوری بر اساس مبانی دین اسلام را مطرح کرد ،خیلی ها تصور نمی کردند که اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) به این سرعت تحقق یابد اما بر خلاف کشور های غرب که مردم سالاری و دموکراسی یکی دو قرن طول کشید در کشورمان در حدود 4 دهه اخیر شاهد نهادینه شدن مردم سالاری در سایه حکومت دینی هستیم.
دکتر سلطانی فر از بلوغ سیاسی مردم نیز به نیکی یاد کرد و با اشاره به 34 انتخاباتی که بعد از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده ،خاطرنشان ساخت: مردم نشان داده اند که به اصل و اساس نظام اعتقاد دارند و هر انتخابات نیز به منزله یک رفراندوم به حساب می آید و مردم نیز نقطه نظرات خود را از طریق صندوق ها دنبال می کنند به همین دلیل ما باید شرایطی را فراهم کنیم که مردم فارغ از هر دیدگاهی و به هر فردی که می خواهند رای بدهند، مشارکت گسترده ای در انتخابات داشته باشند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از اظهاراتش به نظام ارزیابی ادارات کل استانی اشاره و در عین حال تصریح کرد: نظام ارزیابی فدراسیون ها از دید مدیران کل استانی را هم فراهم می کنیم تا در این زمینه هم عملکرد فدراسیون ها در ابعاد دیگر مورد ارزیابی قرار بگیرد.
دکتر سلطانی فر تاکید کرد: نظام ارزیابی و ارزیابی مستمر در هردستگاهی که مسئولیت داشته ام در دستور کار قرار داشته است.
وزیر ورزش و جوانان سفرهای استانی را مورد تاکید قرار داد و اظهار داشت: در طی پنج ماه گذشته 15 سفر استانی داشتم و در ماه های آینده هم این سفرهای استانی ادامه خواهد داشت.
دکتر سلطانی فر از تشکیل کارگروه مشترک فدراسیون ها و ادرات کل استانی در آینده نزدیک خبر داد و تاکید کرد که این کارگروه بصورت مستمر فعالیت خواهد کرد.
وزیر ورزش و جوانان مدیران استانی را به بهره گیری از ظرفیت های قانونی بودجه رهنمون ساخت و اعلام کرد: در ساختار جدید وزارت ورزش و جوانان به زودی مرکز امور مشارکت ها ،توسعه سرمایه گذاری و توسعه اقتصادی در ورزش فعالیت خود را در راستای رونق اقتصادی ورزش بصورت جدی آغاز خواهد کرد.
دکتر سلطانی فر با اشاره به میزبانی های رویداد های بین المللی که در چند ماه گذشته در شهر های مختلف صورت گرفته اظهار داشت: همچنان به برگزاری رویدادهای بین المللی در استان های مختلف به منظور رونق بیشتر ورزش در سطح کشور و ایجاد شور و نشاط اجتماعی تاکید داریم.
وزیر ورزش و جوانان گفت: دستورالعمل چگونگی هزینه کرد 27 صدم درصد مالیات بر ارزش افزوده در قانون بودجه 96 نیز به زودی تدوین خواهد شد.


گفتگوی آنلاین
هیچ اپراتوری در حال حاضر آنلاین نمی باشد
لطفا پیغام خود را گذاشته تا در اسرع وقت به آن رسیدگی و در صورت لزوم با شما تماس گرفته خواهد شد